Co zwiedzić w Paryżu?

Poniżej znajduje się lista miejsc, które warto zwiedzić w Paryżu:

Katedra Saint – Chapelle – katedra urzeka grą świateł które pochodzą z 15 ołtarzy przedstawiających 1000 scen biblijnych.

Centrum Pompidou – Muzeum które mieści między innymi dzieła Picassa, Matissea, Pallocka. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem architektonicznym był fakt iż schody, windy i inne sprzęty zostały umieszczone na zewnątrz budynku. Sprawia to niezwykłe wrażenie.

Pałac Królewski – powstał z inicjatywy kardynała Richelieu. Po śmierci kardynała zamieszkał w nim Ludwik XIV i Annę Austriaczkę. Budynek i ogrody stanowiły centrum życia francuskiej arystokracji.

Pałac Sprawiedliwości – to jeden z najstarszych zabytków Paryża. Pałac został w XIV w. przebudowany przez Filipa Pięknego. W czasach Rewolucji stanowił on więzienie. Więziona tam była Maria Antonina. Budynek został spalony w czasie Komuny Paryskiej. Został jednak odbudowany i dziś jest siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości.

Panteon – miejsce spoczynku sławnych Francuzów, wzniesiony został na Wzgórzu Św. Genowefy, dominuje nad miastem, znajdują się tam grobowce między innymi Rousseau, Hugo, Zoli, Woltera.

Muzeum Techniki – muzeum do którego chętnie zagląda młodzież i dzieci ze względu na ciekawostki z dziedziny techniki.

Park Buttes Chaumont – z piękną świątynią Sybilli położoną na wzgórzu, park powstał na terenie dawnego kamieniołomu.

Warto przeczytać także inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *