Czy pobyt we Francji jest bezpieczny?

Francja nie jest krajem bardziej niebezpiecznym od Polski. Ogółem warto zachować jakąś ostrożność co do chociażby przewożonych bagaży, itp. Ale generalnie nie ma się czego obawiać – jest bezpiecznie!

Jeśli już mamy zachować większą czujność niż zwykle, to warto to zrobić w Paryskim Metrze. Podobno działają tam gangi kieszonkowców. W nocy też kręcą się na stacjach i w metrach podejrzani ludzie. Więc wtedy i w tym miejscu warto uważać.

Straszne we Francji natomiast są mandaty 😉 To chyba na nie najbardziej trzeba uważać w tym kraju. Mowa tu w szczególności o mandatach dotyczących kierowców. Otóż kierowco słuchaj teraz uważnie: Najniższy mandat za przekroczenie prędkości podczas gdy w Polsce kosztuje 50zł, we Francji kosztuje 200euro – 16 razy drożej!!! Wiec noga z gazu, bo zamiast na atrakcje na wycieczce wydamy kasę na utrzymanie francuskiej policji. Bardzo niefajne jest też to, że jakikolwiek mandat byśmy dostali, trzeba go opłacić zaraz na miejscu podczas kontroli :/ A najwyższe mandaty sięgają nawet 5000euro, jak nie mamy takiej kwoty, to policja żąda jakiegoś poręczenia czy zastawu

Warto przeczytać także inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *