Informacje o paryskim metro

Metro w Paryżu zalicza się do jednych z najstarszych na świecie. Pomimo swoich lat działa bez najmniejszego zarzutu, dowozi każdego w błyskawicznym tempie i na czas w każdy rejon Paryża.

Metro kursuje codziennie od 5.30 rano do 0.30 w nocy.

Wszystkie stacje są znakomicie oznakowane i opisane. Są mapy i informacje, na których można wyczytać, którą linią metra dojedzie się w dany rejon Paryża.

Oprócz metra w Paryżu działa także RER, czyli tzw. Ekspresowa Kolejka Podmiejska. Jest trochę wolniejsza od metra, jednak czasem dowiezie nas na przystanek, który nam bardziej odpowiada niż ten metra.

Bilety na wszystkie środki komunikacji miejskiej są takie same. Można je kupić albo na przystankach autobusowych, albo na stacjach metra albo w sklepach tytoniowych tzw. „tabac”.

Są różnego rodzaju karnety.

Opłaca się kupić bilet na 10 przejazdów, a także kartę Paris-Visite – dzięki niej można jeździć wszystkimi paryskimi środkami transportu przez 5 kolejnych dni, ponadto upoważnia do zniżek przy niektórych paryskich atrakcjach turystycznych. Kartę tą można kupić na stacjach metra, a także na lotnisku. W sprzedaży są też karty Mobilis, jednak posiadają one pewne ograniczenia co do regionów Paryża, gdzie można jeździć.

Warto przeczytać także inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *