Strasburg

Strasburg to miasto gdzie znajdują się siedziby takich instytucji Unii Europejskiej jak: Parlament Europejski czy Rada Europy. Można powiedzieć, że jest to tzw. Nowa część Strassburga. Oprócz tego w mieście jest także historyczna część, która w 1988r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco. Ta zabytkowa część leży na wyspie, którą otacza rzeka III i liczne kanaly.

Charakterystycznymi dla strassburga zabytkami są:

Katedra Noter dame wybudowana z różowego piaskowca, posiadająca 142metrową iglicę świątyni i charakterystyczny zegar astronomiczny.

Dzielnica rzemieślnicza Petite France, którą tworzą bardzo charakterystyczne domy. Ulice noszą tutaj bardzo charakterystyczne nazwy np. Dawny Targ Rybacki. Domy wyglądają jakby straciły wszystkie proporcje i nie sposób znaleźć dwóch takich samych budowli.

Kolejnym zabytkiem jest Palais des Rohan – jest to rezydencja biskupa zbudowana w XVIII wieku. Znajdują się tutaj muzea: rzemiosła artystycznego, sztuk pięknych i archeologiczne.

Charakterystycznym zjawiskiem dla tego miasta, jest to, iż na jego ulicach można oprócz języka francuskiego usłyszeć także bardzo często język niemiecki czy alzacki.

Oficjalna strona Strassburga to:

www.otstrasbourg.fr

Warto przeczytać także inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *