Szmaragdowe wybrzeże

Szmaragdowe Wybrzeże rozciąga się od Pointe de Grouin do Val Andre. Rejon ten charakteryzuje się piaszczystymi plażami.

Szmaragdowe Wybrzeże to też skaliste przylądki, np. Cap Frehel z latarnią morską, tajemnicze wąskie zatoczki, meandry ujść rzek, piękne nadmorskie miasta a przede wszystkim urzekająco zielono – szmaragdowy kolor wody!

Pięknym rejonem jest Pointe-du- Gronin. Przylądek jest bardzo urokliwy a z jego klifu rozciągają się piękne widoki na Szmaragdowe Wybrzeże.

Kolejnym  ciekawym przylądkiem jest Cap Frehel.  Jest on niezwykły – groźny i zarazem piękny! Skały przylądka wznoszą się na wysokość 70 m. Skały maja groźną, tajemniczą barwę w kolorze czerwonym, czarnym, szarym.

Średnia temperatura w tym rejonie to 25 stopni C. a turyści mogą obserwować  rywalizację słońca z wiatrem.

Wiosną urzekają wszystkich przepięknie kwitnące kwiaty.

Dla turystów organizowane romantyczne przepływy łodziami po rzece Rance. Podczas rejsu można się zrelaksować patrząc na zalesione brzegi i urocze budynki.

Na brzegu rzeki można spotkać małe chatki, które służą do specjalnego połowu ryb. Chatki stoją na wysokich palach aby uniknąć fali przypływów. U góry przymocowane są skrzyżowane kije, które tworzą po rozłożeniu kwadratowy stelaż. Rozpina się na nim siatkę do połowu ryb. Tym sposobem łowi się szprotki.

Nad Szmaragdowym Wybrzeżu zaskakujące są przypływy i odpływy. Poziom wody zmienia się w przeciągu 2-3 godzin. U ujścia rzeki Rance znajduje się jedyna w świecie elektrownia wykorzystująca przypływy i odpływy które mogą osiągać różnicę 14 m. Elektrownia jest obiektem zwiedzania turystycznego.

Ciekawe miejsca Szmaragdowego Wybrzeża:

Dinard – to nadmorski, luksusowy kurort urządzony na styl angielski, gdzie dominuje biało niebieski kolor w budownictwie. Uwagę turystów na deptaku przykuwa pomnik Alfreda Hitchocka z ptakami na ramionach.

Saint Malo – to zielono- kamienne miasto. Leży nad kanałem La Manche. Plaża wysypana jest malutkimi, białymi kamyczkami. Miasto przyciąga rzesze turystów. Dawniej była to siedziba piratów i korsarzy. Dziś podziwia się zabytkowe mury miasta na pięknej Starówce. Należy do nich ratusz, muzeum historii miasta. Warto obejrzeć piękne, miejscowe akwarium.

Cancal– portowe, ładne miasteczko Szmaragdowego Wybrzeża.

Warto przeczytać także inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *